Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı
Menü Altı

“Dokunulmazlığı kaldırın, soruşturmayı yapın”

“Dokunulmazlığı kaldırın, soruşturmayı yapın”

(ER MEYDANI TV-ÖZEL) -UBP Lefkoşa Milletvekili, eski Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, hükümete “hodri meydan” diyerek kürsü dokunulmazlığı dışındaki tüm dokunulmazlıkları kaldırarak soruşturma yapma ve ak koyunla kara koyunun belli olması çağrısında bulundu.

Sucuoğlu, dokunulmazlıkların kaldırılması için hazırlanacak yasaya kendisinin ve UBP’nin birçok milletvekilinin onay vereceğini açıkladı.

UBP Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu, bu akşam Kıbrıs Genç TV’de konuk olduğu Er Meydanı programında, Mustafa Alkan’ın sorularını yanıtladı.

“Hazırlasınlar yasayı getirsinler, dokunulmazlıkları kaldırsınlar”

Hükümetin “hesap sorma” söylemleri konusundaki soruları yanıtlarken kendisi hakkında bakanlık dönemiyle ilgili herhangi bir soruşturma başlatılmadığını, şu ana dek kendisine birşey sorulmadığını söyleyen Faiz Sucuoğlu, “Hazırlasınlar yasal değişikliği, getirsinler ve 50 milletvekilinin kürsü dokunulmazlığı dışındaki tüm dokunulmazlığını kaldırsınlar. Almanya’da Belçika’da böyledir. Korkumuz yok. Ak koyun kara koyun belli olsun. Şeffaflık budur” dedi.

“Sadece UBP’yi şaibeli göstermek yanlış”

Sucuoğlu, dokunulmazlığın kaldırılmasıyla daha rahat hesap sorulabileceğini, UBP’liler aleyhine bir algı yaratılmasının yanlış olduğunu ifade ederek, “Kim olursa olsun, partili partisiz, beni ilgilendirmez… Eğer bir hata varsa gereği yapılsın. Ama hedef olarak sadece UBP’yi göstererek şaibeli denmesi yanlış” diye konuştu.

“Ben de dahil araştırsınlar… Hodri meydan!”

Hükümete “Hade yapın” diye seslenen Faiz Sucuoğlu, “Bu yasayı pazartesi getirsinler, oyumuz evettir. Bunu UBP’li arkadaşlarımla da konuşarak söylüyorum. Soruşturma durumu varsa yapsınlar, ben de dahil yapsınlar. Lafı bırakın artık meydana inin. Hükümet laf kalabalığıyla zaman geçiriyor. Kararlıysa yapsın. İşte ben bir muhalefet milletvekili olarak söylüyorum: Hodri meydan!” ifadelerini kullandı.

7 Ocak erken genel seçiminin propaganda döneminde CTP Genel Başkanı, Başbakan Tufan Erhürman, UBP-DP hükümetinin 20 ayda bulaştığı hukuksuzluğun ülke tarihinde bir ilk olduğunu; HP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ise “kimini mahalleye, kimini mahkemeye göndereceklerini” söylemişti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir